21. 09. 2017

FITÁLNÍ BAREVNÉ PODZIMNÍ VAŘENÍ

A je to tady. Podzim vrazil do našich domovů a FITÁLNÍ BAREVNÉ PODZIMNÍ VAŘENÍ tak zahajuje druhou sezónu. V hlavní roli opět nejzdravější podzimní hvězdy a také někdy opomíjené popelky. Seriál obsahuje 15 receptů, užitečné rady a tipy jak připravit, uvařit, zpracovat nebo uchovat vitamíny na zimu.

           

24. 05. 2017

Pikle v kuchyni aneb zdraví a štíhlost vyvolané synergií potravin III – Malý tahák na lednici

Nějak zhubnout a nějak se stravovat nestačí. Chytré stravování znamená zdraví, štíhlost, energii i krásu. V předchozích dvou článcích jsme kuli pikle v kuchyni, abychom vyždímali z potravin to nejlepší, co se dá a abychom vhodnými kombinacemi násobili jejich výživový efekt. Pro ty z vás, kteří chtějí jíst se svým tělem, a ne proti němu, může tento článek posloužit jako malý tahák na lednici.

           

24. 05. 2017

Pikle v kuchyni aneb zdraví a štíhlost díky synergii potravin II – Sestavte si co nejlepší tým!

Mnoho stravovacích zvyklostí přebíráme automaticky, aniž bychom se zamýšleli, proč tomu tak je. Prostě je děláme jenom proto, že nám pak jídlo víc chutná, nebo protože máme zažité nějaké návyky získané „dědičností rodinného talíře“.

           

18. 04. 2017

Pikle v kuchyni aneb zdraví a štíhlost vyvolané synergií potravin

Nové trendy ve výživě atakují svět a jsme stále bohatší o mnohé studie, prokazující vliv stravy na zdraví a délku života. Otázkou ale zůstává, které trendy nám opravdu prospějí. Každý se může rozhodnout sám, jestli bude masožravcem, vegetariánem, veganem, jestli se bude živit jako jeskynní lidé anebo jíst jen syrovou stravu. Nejnovějších trendů je spousta, ale ne vše, co je nové, je to nejzdravější a optimální pro konkrétního jedince.

           

19. 12. 2016

O Vánocích si dopřejte........

V první řadě je třeba si na misky vah položit, o čem Vánoce jsou. Jídlo nebo radost?  Pokud se miska vah nachýlila tak, že někde nahoře se klepe radost, pak místo toho, abyste se připravovali na následky požitkářství a přejídání, přijměte předběžná stravovací opatření a plánujte už při nákupech. Lepší je se jednou zamyslet, než se potom zbytečně cpát.

           

6. 12. 2016

Jak bojovat s kily navíc s pěti křížky na zádech aneb fit a štíhlá i po padesátce

Jaké je hubnutí po padesátce? Spousta žen nejspíš odpoví, že to nejde, případně že to je velmi obtížné.

           

21. 10. 2016

Rajčata, kam se podíváš.

Fitální podzimní vaření s RAJČATY. I když teď už jejich domácí sezóna končí a my, domácí pěstitelé, i farmáři na poslední chvíli prosíme o sluneční paprsky, aby nám zelená rajčátka ještě zčervenala, co naplat, brzy bude konec.

           

18. 10. 2016

KAPUSTOVÉ POCHUTNÁNÍ

Fitální podzimní vaření pokračuje receptem na KAPUSTOVÉ POCHUTNÁNÍ. Zažeňte smutné vzpomínky ze školních jídelen.

           

14. 10. 2016

Taková obyčejná zelenina nebo zázrak?

Je to jen obyčejná kedlubna, řeknete. Běžná zelenina, která roste na každé zahrádce a prodávají jí na každém trhu, v každé zelenině. Jenže tahle dobrota skrývá řadu důležitých látek a vitamínů, mezi nimi i vzácný vitamín K.

           

14. 10. 2016

FITÁLNÍ BAREVNÉ PODZIMNÍ VAŘENÍ Z LOKÁLNÍCH POTRAVIN

A je to tady. Podzim v plném proudu a FITÁLNÍ BAREVNÉ PODZIMNÍ VAŘENÍ zahájilo sezónu. V hlavní roli nejzdravější podzimní hvězdy, někdy opomíjené popelky. Najdete recepty, užitečné rady a tipy jak připravit, uvařit, zpracovat nebo uchovat vitamíny na zimu.